Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 27 września 2010

Z cyklu „Wspomnień czar” – Co robił Q Ruch Sąsiedzki wiosną?

Przyszła jesień, a z nią melancholia i czas wspomnień, dlatego też postanowiliśmy przypomnieć sobie co działo się u nas, kiedy na drzewach liście a w sercach radość!

Tydzień przed naszym wielkim świętem – Dniem Sąsiada, na Grochowie postanowiliśmy zmierzyć się z tematem RAD OSIEDLOWYCH, które stanowią bardzo ważną część sąsiedzkiego życia.
Jak wielu Warszawiaków w ogóle wie cóż to za twór, czym się zajmuje i kto ma prawo w takiej radzie działać?
Te i inne pytanie postawiliśmy naszym dwóm młodym ekspertom, absolwentom Akademii inicjatyw Sąsiedzkich 2009 - Maciejowi Pawłowskiemu oraz Karolowi Kowalczykowi.
Dzięki ich inicjatywom na miejscu opuszczonego i zaniedbanego skweru powstał Skwerek „Berek” oraz boisko do piłki nożnej. Te i inne pomysły, jak można wykorzystać swoją działalność w radach na rzecz integrowania mieszkańców mocno zainspirowały nawet najbardziej sceptycznych uczestników naszego spotkania.
Jako, że na seminarium przybyło wielu przedstawicieli warszawskich dzielnic, mieliśmy okazję posłuchać nieco o ich przeróżnych doświadczeniach i wątpliwościch, a także porozmawiać o możliwościach, inicjatywach i nowych pomysłach, które można zrealizować właśnie przy pomocy takiej rady.

W związku z tym jesiennie pozdrawiamy wszystkich działaczy rad :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz