Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 4 października 2010

IV debata sąsiedzka

„Nie spotkamy się w Realu. Internet i budowanie lokalnych więzi” jest to już czwarte otwarte spotkanie warszawskiego Q Ruchu Sąsiedzkiego. Obędzie się 11. Października o godz. 18:00 w siedzibie kwartalnika Res Publica Nowa przy ul. Gałczyńskiego 5!!!


Debaty Q- Ruchu sąsiedzkiego są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą się spotkać, wymienić swoja wiedzą i doświadczeniami lub dowiedzieć się czegoś nowego o działaniach lokalnych. Tworzymy swobodną przestrzeń do rozmowy, a wszyscy, którzy pojawiają się na naszych spotkaniach- dostają od nas kolejne zaproszenia i informacje o planowanych działaniach :)

Tym razem mamy ważne zadanie, aby nasza rozmowa o tym, jak umiejętnie korzystać z Internetu i jakie narzędzia mogą pomóc w budowaniu lokalnych więzi, została nagrana i (nie, nie, nie zostanie wysłana do żadnych tajnych służb) i jej przebieg można było przeczytać w Internecie, co na pewno będzie pomocne dla wielu osób, którym potrzebne są porady dotyczące prowadzenia wirtualnych działań.

Postaramy się znaleźć praktyczne odpowiedzi na pytania:
• Jakich narzędzi internetowych warto używać, gdy działamy lokalnie? Czy to jest niezbędne?
• Czy da się uniknąć sąsiedzkiej agresji na forach internetowych?
• Jak inicjować przez Internet różne działania? Co robić, a czego unikać?
• Jak przekształcić internetowe zainteresowanie w realna partycypację społeczności w życiu osiedla?
• Dlaczego, chociaż bardzo się staramy, nikt nie wchodzi na naszą stronę i jak mamy ją stworzyć, jeżeli nie mamy wiedzy i pieniędzy?

Naszymi gośćmi będą przedstawiciele różnych środowisk, mający wiedzę teoretyczną i naukową, doświadczeni społecznicy i znawcy medialnego marketingu. Wskażą nam oni realne zagrożenia i możliwości, jakie niesie ze sobą Internet w lokalnej pracy.

Partneruje nam Xawery Stańczyk i miesięcznik Stolica, na łamach którego przeprowadzany jest konkurs „Syrenka w Sieci”. Informacje o konkursie znajdują się, m.in. na stronie: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/589142.html

Stąd raz jeszcze: zachęcamy Was do podzielenia się swoim doświadczeniem, osiągnięciami, wiedzą z Waszej pracy i lokalnych działań. Przyjdźcie, posłuchajcie naszych gości i sami bądźcie częścią dyskusji, bo nurtuje nas wiele pytań, na które szukamy odpowiedzi!

Więcej informacji o debacie znajdziecie na blogu www.inicjatywysasiedzkie.blogspot.com

lub piszcie na adres: agnieszkam@cal.org.pl

Debaty te należą do edukacyjnego cyklu Q -Ruchu Sąsiedzkiego, działającego w Stowarzyszeniu CAL we współpracy z SCWO. Służą swobodnej wymianie wiedzy i doświadczeń oraz Integracji warszawskich animatorów społecznych.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz