Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 25 października 2010

Podwórkowa Gwiazdka is coming!

Nadchodzi Podwórkowa Gwiazdka!

W ostatnim tygodniu mieliśmy dużo pracy, centrum operacyjne Podwórkowej Gwiazdki zostało uruchomione! We wtorek z kameralną grupą ekspertów-doświadczonych sąsiedzkich animatorów z różnych stron zastanawialiśmy się, jak może wyglądać Podwórkowa Gwiazdka, jakie trudności, czekają każdego sąsiada, który będzie chciał się jej podjąć (to nie jest śmieszne, sama będę organizowała ją w moim nowym sąsiedztwie i bardzo się boję!). I jakie korzyści z tego będą dla naszych sąsiedztw. Klamka zapadła, nie mam przebacz, jak to mówią- w dniach 10-12 grudnia każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł ze swoimi sąsiadami zorganizować Podwórkową Gwiazdkę. Ale zaraz, zaraz, nie wiecie, o czym piszę? Więc jeżeli pamiętacie Dzień Sąsiada- imprezę dobrowolną, w której jedynymi warunkami było to, że organizujemy święto bez pieniędzy i sąsiedzi mają się w nią zaangażować, a nie jak przy kolejnym wydarzeniu modelu „FESTYN”, jedni organizują, drudzy przychodzą, narzekają, bądź nie, ale i tak są dosyć roszczeniowi i w rezultacie wcale nie mają okazji się poznać!

Otóż drodzy sąsiedzi, na Boże Narodzenie zrobimy to samo, lecz do tego- spróbujemy zrobić coś jeszcze bardziej pożytecznego i wspólnie wspomóc okoliczne potrzebujące punkty, np. dom dziecka, czy jakieś dzielnicowe organizacje. Poprosiliśmy, aby współpracowali z nami Bank Żywności i Szlachetna Paczka, więc jak tylko wspólnie będziecie chcieli zrobić coś dobrego- oni na pewno Was w tym wspomogą!

To na razie tyle o nasze pierwszej PG, więcej opowiemy w przyszłym tygodniu. Tymczasem niech się fama Gwiazdki niesie, a wszystkie sąsiedztwa, które już w gwiazdkowych wydarzeniach się specjalizują- zachęcamy do tego, aby dzieliły się swoimi doświadczeniami i dobrą radą!

Po intensywnej burzy mózgów we wtorek, która odbyła się w Urzędzie Śródmieścia- dziękujemy za pomoc Urszuli Majewskiej, która bardzo nas wspiera i troszczy się o swoich śródmiejskich sąsiadów- w środę odbyło się kolejne szkolenie AIS. Ponieważ była do zrobienia praca domowa w postaci mapy zasobów swojego osiedla, to mamy obawę, że przez to frekwencja nie była tym razem zbyt duża i wielu naszych „uczniów” wagarowało [sic!]. Kar nie będzie, ale możecie żałować aktywnego warsztatu, na którym wypracowywaliśmy niezbędne kroki w planowaniu lokalnych działań.

Bardzo, bardzo mi się marzy, żeby było więcej pieniędzy na Akademię i żeby każda dzielnica miała taką! Szukamy pieniędzy, myślimy i wierzę, że w przyszłym roku to się uda. Braliśmy udział w sobotę w szkoleniu „Białołęka na fali kultury”, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Centrum Komunikacji Społecznej(rozmawialiśmy o tym, kim jest lider, kim animator, jak niewielkim kosztem zorganizować wielkie poruszenie na Białołęce , itd. ) Konsultacje odbyły się w ramach projektu “Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Było to inspirujące spotkanie, na które przyszły osoby z pomysłami, chęcią działania, więc tym bardziej chcielibyśmy trafić do wszystkich dzielnic po obu stronach Wisły. To takie marzenie na dziś. No i trochę zdjęć…Te z Białołęki znajdziecie tutaj:
http://www.facebook.com/home.php?sk=group_101272456607710#!/album.php?aid=37957&id=155093874508668 (dziękujemy marcie Zabłockiej za bardzo ładne zdjęcia)

A poniżej trochę wtorku, trochę środy i niebawem do dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz