Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 17 października 2010

Zakończenie "Syrenki w sieci"

Q- Ruch Sąsiedzki, nie dość, że dumny, to i będący pod wielkim wrażeniem, ma przyjemność zaprosić Was na wręczenie nagród III edycji Konkursu "Syrenka w sieci", który to jest organizowany przez miesięcznik "Stolica". W tym roku zaprosili nas do współpracy i z wielu stron warszawskich i mazowieckich, miałyśmy możliwość wyróżnić kilka tych, które są przyjazne sąsiedztwom, co więcej poprzez internetowe narzędzie, jakim jest strona- skutecznie je animują.

Kryteria, które musiała spełniać dla nas taka strona, były dosyć proste:

1. Powinna być aktualna (wiedziałyśmy wiele ciekawych stron, ale ostatniei wydarzenia były dodane, np. w 2007...)

2. Powinna mieć przestrzeń do dyskusji (blogi i strony prowadzone przez miłosników historii lub innych aspektów własnego osiedla są godne podziwu, lecz jeżeli nie mogą tam nic pisać, ani zamieszczać mieszkańcy- to brakuje jednak tego ważnego elementu czynnego uczestnictwa, który według nas jest bardzo ważny)

3. Doceniałyśmy zdjęcia, ogłoszenia, osiedlowe praktyczne informacje, które pojawiają się na stronie.

4. Na szczególne wyróżnienie zasługują strony, których twórcy nie mają z nich żadnych profitów finansowych z ich prowadzenia, więc w pierwszej kolejności stawiałyśmy na inicjatywy zupełnie oddolne oraz stowarzyszenia.

Inne ważne elementy nie mają swoich mierzalnych wskaźników, np. serce i czas poświecone na tworzenie strony- tutaj liczyła się nasza subiektywna ocena i pierwsze wrażenie.

O wynikach poinformujemy niebawem, ale zdradzam, że wygrały w naszej kategorii 2 strony warszawskie i jedna strona z Sochaczewa. Szczegóły wkrótce!

Tymczasem zapraszamy w imieniu organizatorów w przyszła sobotę o godz. 13:00 do księgarni Traffic.


p.s. Relacja z ostatniej debaty i praktyczny poradnik "Jak docierać do sąsiadów przez Internet" już w przyszły wtorek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz